Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco málo o nás

22. 2. 2012
Naše fiktivní firma KomX, s. r. o. se zabývá výrobou a prodejem komiksů. Našim cílem je aby si u nás vybral každý. Od malého čtenáře až po dopěláka. Naším hlavním hrdinou je růžový králík, který je bojovníkem. Narodil se z vajíčka a zachraňuje svět. Dále nabízíme komiksy od různých vydavatelů.

 

Zabýváme se:

 

  • Výrobou a prodejem komiksů
  • Vydavatelstvím
  • Překladem komiksů do anglického jazyka
  • Propagací do zahraničí

Důležitá oddělení, která zařídí vznik komiksu:
 

Máme tu běžná oddělení jako každá jiná firma, to jim samozřejmě na důležitosti neubírá, ale budu se raději zabývat specifickými odděleními pro komiksovou společnost.
 

Jedním ze zmiňovaných odvětví firmy je například scénář a překlad, kdy scénáristka vytvoří pro daný komiks scénář, který se podobá divadelnímu či filmovému scénáři. Rozdíl je v tom, jak už všichni tušíme, že tento scénář se napíše do bublin. Scénář klasicky probíhá kontrolou redaktora, který koriguje práci scénáristy, aby se náhodou nestalo, že scénárista ve slabé chvilce kreativního počínání nevymyslel naprostou blbost.
 

 

Dalším zajímavým oddělením je grafické studio, kde se převede do počítače v ruce nakreslený komiks, kde se pak doladí do podoby, jakou všichni známe.
  

Kreslíř grafickému studiu velmi ulehčuje práci tím , že své veledílo obtáhne tuží. Pak už grafici zapracují na barvách a textu v bublinách popřípadě doladí nepřesnosti.
 

A díky šikovnosti těchto lidí vzniknou neobyčejné a zajímavé příběhy v okénkách s krátkými dialogy.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář